Nowy mikroskop endodontyczny w Ars Dentica (przedstawiamy CARL ZEISS EXTARO 300)

Mikroskop Extaro 300 to szczytowe osiągnięcie inżynierii firmy CARL ZEISS będącej liderem w segmencie optycznych wyrobów medycznych dedykowanych m.in. do stomatologii. Urządzenie tworzy nowy, wyższy standard zabiegów endodontycznych w naszym gabinecie. Ten mikroskop pozwala na osiągniecie bardzo dużego powiększenia (do 20 razy) i dzięki temu wykonywanie nawet najbardziej skomplikowanego leczenia kanałowego.

Czytaj więcej
0

Skaner wewnątrzustny 3D, czyli koniec ze znienawidzonymi wyciskami

Skaner Medit i500 jest niepozornym, kompaktowym urządzeniem, wyposażonym w dwie kamery, które pozwala na pobranie niezwykle precyzyjnego „trójwymiarowego, wirtualnego wycisku” z jamy ustnej. Pozyskany przez nas cyfrowy model od razu widzimy na ekranie komputera oraz możemy go natychmiast wysłać do pracowni protetycznej, która wykona koronę, most, licówkę, itp.

Dzięki skanerowi Twoja praca protetyczna jest gotowa szybciej, ale przede wszystkim nie ma już potrzeby pobierania tradycyjnego wycisku, który dla niektórych osób jest nieprzyjemnym doświadczeniem ze względu na silny odruchu wymiotny. Dodatkowo wykonane ...

Czytaj więcej
0

Tomograf cyfrowy 3D CBCT dostępny w leczeniu stomatologicznym – po raz pierwszy w Rawiczu

Tomograf Carestream Dental 8100 SC 3D to najnowocześniejsze, wielofunkcyjne urządzenie łączące w sobie obrazowanie 2D (klasyczne rtg panoramiczne i cefalometryczne) i 3D (tomografię).

W sensorze tomografu zastosowano najnowszą technologię 4T CMOS dostarczającą bardzo szczegółowe i skontrastowane obrazy (zapewniający najwyższą na rynku rozdzielczość 75 µm) przy niskiej dawce promieniowania. Spośród wielu trybów i wielkości pola obrazowania (np. 5×8 cm czy 8x9cm) służące ogólnej diagnostyce, implantologii i ortodoncji, na uwagę zasługują tryb endodontyczny (4×4 cm). Dzięki tak wysokiej jakości badania można zdiagnozować nawet ...

Czytaj więcej
0

Komunikat

Drodzy Pacjenci, aby przywrócić Państwu dostęp do opieki stomatologicznej w Rawiczu podjęliśmy decyzję o wznowieniu dzialanosci naszej kliniki od dnia 14 kwietnia. W związku z ciągle trwającym zagrożeniem epidemicznym konieczne jest wprowadzenie dodatkowych, rygorystycznych procedur zapewniających możliwie najbezpieczniejszy przebieg wizyty. Bardzo prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny. Podczas rozmowy umówimy termin wizyty oraz szczegółowo przedstawimy procedury bezpieczeństwa, które będziemy stosować od momentu wejścia Państwa do przychodni aż do zakończenia wizyty.

Czytaj więcej
0

Komunikat

Drodzy Pacjenci,
W trosce o Państwa bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo personelu Centrum Stomatologii w Rawiczu Ars Dentica, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, podjęliśmy decyzję o ograniczeniu naszej działalności w tym oraz kolejnym tygodniu.

Wizyty Pacjentów zaplanowane w tych dniach zostaną przełożone.

W razie nagłych przypadków prosimy o kontakt pod numerem +48 888 999 517

Czytaj więcej
0

Medycyna estetyczna w naszym gabinecie

Medycyna estetyczna jest ukierunkowana na profilaktykę starzenia się skóry i rekonstrukcję, czyli korygowanie oznak upływającego czasu czy szkodliwego środowiska i przywrócenie młodego wyglądu.

Oferujemy pełen zakres zabiegów wykonywanych przez doświadczonego lekarza najlepszymi preparatami.

Zabiegi:

  • wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym,
  • osocze bogatopłytkowe w naturalny sposób stymulujące skórę do rewitalizacji,
  • modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym,
  • mezoterapia.
Czytaj więcej
0

Wprowadzamy do naszej oferty leczenie ortodontyczne

Miło nam poinformować, że zakres naszych usług poszerzyliśmy o leczenie ortodontyczne. Ortodoncją w naszej praktyce zajmuje się lek. stom. Bartosz Gross. Umiejętności zdobyte podczas intensywnego kształcenia w najlepszym w naszym kraju studium ortodoncji, umożliwiają przeprowadzenie leczenia na najwyższym możliwym poziomie z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technik ortodontycznych.

Czytaj więcej
0

Pantomograf (panorama RTG) 3D w naszej przychodni

Od czerwca w naszej przychodni będziemy wykonywać zdjęcia RTG pantomograficzne (panoramiczne), tomograficzne oraz cefalometryczne (boczne czaszki) za pomocą nowoczesnego cyfrowego aparatu Hyperion X7 CEPH 3DTS.

Pracownia rentgenowska będzie dostępna nie tylko dla naszych pacjentów, ale też dla pacjentów ze skierowaniami od innych lekarzy.

Czytaj więcej
0
Page 1 of 2 12